Izvēlies valsti
Austrālija
Brazīlija
Lielbritānija
Vācija
Jaunzēlande
ASV
Francija
Dienvidāfrikas Republika
Nīderlande

SākumsFirst pageIzvēlies valstiDienvidāfrikas Republika

Mūsu piedāvātās programmas DĀR:

WORK SOUTH AFRICA

1994.gadā DĀR valdība tika pārkārtota un par prezidentu ievēlēts Nelsons Mandela. Līdz tam valdību veidoja baltie, kas valstī ir minoritāte. Tagad valdību sastāda iedzīvotāju vairākums un to pārrauga Afrikāņu nacionālais kongress (ANC), kurā pārstāvētas vairākas rases. No 1948.gada DĀR valdība īstenoja aparteīdu un nokļuva citu valstu izolācijā. Tagad aparteīds ir likvidēts un DĀR ir atjaunojusi starptautiskās attiecības. 1999.gada jūnijā par DĀR prezidentu ievēlēts Thabo Mbeki, arī melnādainais.

 

Nacionālās īpašības

 

Galvaspilsēta: Pretorija

Platība: 1 221 040 kv.km

Iedzīvotāji: 40 800 000

Oficiālās valodas: 11 afrikāņu tautu valodas, angļu, afrikandu

Galvenās reliģijas: kristieši 47%; pārējie 53%

Politiskā sistēma: daudzpartiju demokrātija

Naudas vienība: rends

Mūža ilgums: 62 gadi

 

Augļu audzēšana

 

DĀR ir nozīmīga augļu eksportētāja, jo valstī valda silts, sauss klimats un ir auglīga augsne. Šeit audzē citrusaugļus, ābolus, ko eksportē uz daudzām valstīm visā pasaulē. DĀR ir pazīstama arī ar tās lieliskajiem vīniem.

 

Zelta pilsēta

 

DĀR ir trīs galvaspilsētas: administrācija atrodas Pretorijā, tiesu vara – Blūmfonteinā, bet parlaments – Keiptaunā. Tomēr DĀR finanšu un rūpniecības centrs ir Johannesburga, kura tiek saukta arī par „zelta pilsētu”. Zelta iegulas, kas atrodas visai dziļi, devušas milzīgu bagātību, radot iespēju attīstīt tādas ražošanas nozares kā autobūvi, tekstilrūpniecību, smago mašīnbūvi, izstrādāt augstas kvalitātes tehnoloģijas.

 

Zelta ieguve

 

Pēdējā gadsimtā Vitvatersrandas zelta laukā, kas plešas ap Johannesburgu, iegūta gandrīz puse no zelta kopieguves pasaulē. Šeit vēl joprojām katru gadu iegūst vairāk nekā 30% no visa pasaules zelta. Ļoti daudz iegūst arī dimantus un citus materiālus. DĀR ir plaša daudznozaru apstrādes rūpniecība un attīstīts finanšu sektors. Līdz ar to DĀR ir labāk attīstītā ekonomika Āfrikā un tās izaugsme sekmīgi turpinās. Taču arī tai grūtības rada iedzīvotāju skaita palielināšanās un augošais bezdarbs.

 

Sports

 

Aparteīda laikā arī sportā pastāvēja segregācija – sprtistus pēc piederības rasei iedalīja dažādās komandās. Tādēļ DĀR tika izslēgta no starptautisko sacensību aprites. Kad aparteīdu likvidēja un vienā komandā iekļāva atšķirīgas rases sportistus, DĀR atļāva piedalīties pasaules sporta pasākumos.

 Copyright 2007 International Exchange Center SIA
Address: 4 Torna str., 3b-303, Riga, Latvia , LV-1050, tel. +371 67228228, fax +371 67830257
email: