Izvēlies valsti
Austrālija
Brazīlija
Lielbritānija
Vācija
Jaunzēlande
ASV
Francija
Dienvidāfrikas Republika
Nīderlande

SākumsFirst pageIzvēlies valstiŠveice

Mūsu piedāvātās programmas Šveicē:

FREIWILLIGER LANDDIENST IN DER SCHWEIZ

Šveice jau kopš 1815.gada ir neitrāla valsts un nav iesaistījsuies karos, kas notikuši Eiropā. Nošķirtības un saskarsmes trūkuma dēļ cilvēki Šveicē runā dažādos dialektos. Par spīti tam, valsts daudzējādā ziņā ir vienota un, apzinot savus nelielos resursus, radījusi plaukstošu saimniecību. Neitralitāte un politiskā stabilitāte ir palīdzējušas Šveicei kļūt par svarīgu finanšu centru.

 

Nacionālās īpašības

 

Galvaspilsēta: Berne

Platība: 41 290 kv.km

Iedzīvotāji: 6 873 687

Oficiālās valodas: vācu, franču un itāļu

Galvenā reliģija: kristieši 92%; pārējie 8%

Politiskā sistēma: daudzpartiju demokrātija

Naudas vienība: Šveices franks

Mūža ilgums: 78 gadi

 

Ženēva

 

Brīnišķīgajā pilsētā Ženēvā, kas atrodas ezera krastā, ir daudz banku un kompāniju. Tā arī ir mītne daudzām starptautiskām organizācijām, kuras piesaista Šveices politiskā stabilitāte un neitralitātes statuss, piemēram, Starptautiskajam Sarkanajam Krustam, Pasaules Veselības Organizācijai un Apvienoto Nāciju Organizācijas Eiropas centram.

 

Ražošana

 

Šveice ir kļuvusi par ievērojamu rūpniecības centru, lai gan pašai ir ļoti maz izejvielu. Šveicē ir augsti kvalificēts darbaspēks, kas specializējies augstvērtīgas produkcijas ražošanā. Tā kā Šveice ir neliela valsts, tās kompānijām, lai nodrošinātu ienākumus, savi ražojumi ir jāeksportē. Daudzām firmām ir izplatīšanas biroji visā pasaulē.

 

Lauksaimniecība

 

Kalnainais reljefs ievērojami apgrūtina zemes apstrādi, tomēr auglīgās upju ielejas tiek izmantotas pilnībā. Siltajās dienvidu nogāzēs audzē augļu kokus un vīnogulājus. Dominējošā lauksaimniecības nozare ir piena lopkopība. Siltajos mēnešos liellopi, aitas un kazas ganās augstkalnu pļavās, bet ziemā viņus nodzen zemāk ielejā. Pienu izmanto dažādu siera šķirņu, piemēram, Ementāles siera ražošanai.

 

Šveices valodas

 

Šveicē runā četrās valodās. Tā ir valsts ar vairākām valsts valodām. Vācu, franču un itāļu valoda ir oficiālās valsts valodas, bet ceturtajai – retoromāņu valodai, kurā runā attālos kalnu ciematos, - ir piešķirts valsts valodas statuss.

 

Ekonomika

 

Ekonomikā vitāli svarīgs ir finanšu sektors, un investorus šeit piesaista liberālie banku likumi un politiskā stabilitāte. Intensīvā lauksaimniecība, plaukstošā nelielo uzņēmumu industrija un tūrisms valstij nodrošina lielus ienākumus. Ar šādi organizētu ekonomiku Šveice ir kļuvusi par ļoti pārtikušu valsti.

 Copyright 2007 International Exchange Center SIA
Address: 4 Torna str., 3b-303, Riga, Latvia , LV-1050, tel. +371 67228228, fax +371 67830257
email: