Izvēlies valsti
Austrālija
Brazīlija
Lielbritānija
Vācija
Jaunzēlande
ASV
Francija
Dienvidāfrikas Republika
Nīderlande

SākumsFirst pageIzvēlies valstiSomija

Mūsu piedāvātās programmas Somijā:

INTERNSHIP IN FINLAND/ CIMO

"SUOMI" - tā sauc šo zemi un cilvēkus. Somija ir viena no Ziemeļeiropas valstīm. Apmēram trešdaļa tās teritorijas atrodas aiz ziemeļu polārā loka. Skatoties uz to no gaisa, paveras iespaidīgs skats, ko veido meži, purvi, lielu ezeru virknes un neskaitāmas salas - gan ezeros, gan gar jūras piekrasti. Lielāko daļu teritorijas klāj priežu, egļu un bērzu meži, kurus gandrīz pusgadu sedz sniegs. Pēc gadsimtiem ilgas atrašanās Zviedrijas pakļautībā Somija kļuva par Krievijas sastāvdaļu, un tikai 1917.gadā tā ieguva neatkarību. Somu valoda un kultūra ir citāda nekā Skandināvijā.

Nacionālās īpašības

Galvaspilsēta: Helsinki

Platība: 338 130 kv.km.

Iedzīvotāji: 4 998 478

Oficiālās valodas: somu, zviedru

Galvenā reliģija: kristieši 95%; pārējie 5%

Politiskā sistēma: daudzpartiju demokrātija

Naudas vienība: Eiro

Mūža ilgums: 75 gadi

 

Mežsaimniecība

 

Ar mežiem bagātajā zemē nozīmīga ir kokmateriālu ražošana. Somija un Zviedrija ir Eiropas lielākās priežu un egļu kokmateriālu ražotājvalstis. Mazvērtīgāko koksni pārstrādā celulozes rūpnīcās, kur to vāra un iegūst etilspirtu, celulozi un citus produktus. No etilspirta ražo dažādas ķimikālijas, bet no celulozes un koksnes masas – papīru, kokšķiedras plātnes un citus izstrādājumus. Zāģskaidas un citus atkritumus sadedzina un iegūst siltumu un elektroenerģiju.

 

Ezeru zeme

 

Somijā ir vairāk nekā 50 000 ezeru, un tie aizņem apmēram 10% valsts teritorijas. Tos labprāt apmeklē tūristi. Saimas ezers ir lielākais valstī, un tajā ir simtiem salu. Starp piekrastes salām satiksmi nodrosina prāmji. Garajās, aukstajās ziemās ezeri aizsalst, un tad ledlauži izlauž ledu piekrastes ūdeņos, lai atbrīvotu ceļu tirdzniecības kuģiem.

 

Lapzeme

 

Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas galējos ziemeļus sauc par Lapzemi. Ļaudis, kas dzīvo šajā reģionā izkliedētajos ciemos, sauc par sāmiem (samer) jeb lapiem. Tiem ir sava valoda un paražas. Lielu daļu pārtikas, piemēram, pienu un gaļu, viņi iegūst no ziemeļbriežiem. Tomēr arī viņu tradicionālais dzīvesveids pamazām mainās. Lapzeme ir pazīstama arī kā Ziemassvētku vecīša mājvieta, un tūkstošiem bērnu katru gadu sūta viņam vēstules.

 

Helsinki

 

No trim pusēm ūdeņu ietverta, Somijas galvaspilsēta Helsinki rada atvērtības un plašuma izjūtu. Tās darbīgā osta veicina tirdzniecību; daudzkrāsainajos ielas tirdziņos pārdod zivis, augļus, dārzeņus un puķes. Pilsētā ir daudz interesantu modernu ēku, kuru arhitektūra harmoniski saplūst ar senākajām celtnēm, radot īpatnēju nacionālo stilu.

 

Saunas

 

Somija ir saunu dzimtene. Gadu simtiem somi ir izmantojuši tvaika pirtis, un arī mūsdienās daudzās mājās ir izbūvēta sauna. Tā ir neliela, karsta telpa, kur cilvēki relaksējas un attīra savu ķermeni. Laiku pa laikam viņi uz sakarsušiem akmeņiem uzlej mazliet ūdens, kas iztvaiko un piepilda telpu ar karstiem tvaika mutuļiem. Vairums ģimeņu saunu apmeklē katru nedēļu.  

 

 Copyright 2007 International Exchange Center SIA
Address: 4 Torna str., 3b-303, Riga, Latvia , LV-1050, tel. +371 67228228, fax +371 67830257
email: