Izvēlies valsti
Austrālija
Brazīlija
Lielbritānija
Vācija
Jaunzēlande
ASV
Francija
Dienvidāfrikas Republika
Nīderlande

SākumsFirst pageIzvēlies valstiDānija


Mūsu piedāvātās programmas Dānijā:


AU PAIR IN  DENMARK

Lielāka daļa Dānijas teritorijas atrodas uz garās, šaurās Jitlandes pussalas, starp Vāciju dienvidos un Norvēģiju un Zviedriju ziemeļos. Pārējo valsts daļu veido vairāk nekā 100 salu, kas atrodas uz austrumiem no pussalas. Dānija no visām Skandināvijas valstīm ir vistālāk uz dienvidiem. Tā ir vislīdzenākā zeme pasaulē. Tāpat kā kaimiņzemēm, Dānijai ir stabila politiskā sistēma un augsts dzīves līmenis. Ražošana ir strauji attīstījusies, un mūsu dienās katrs trešais strādājošais ir nodarbināts nelielā, modernā uzņēmumā.

Galvaspilsēta Kopenhāgena
Platība 43 070 kv.km
Iedzīvotāji 5 200 000
Oficiālā valoda dāņu
Politiskā sistēma konstitucionāla monarhija
Naudas vienība Dānijas krona
Mūža ilgums 75 gadi

Kopenhāgena
Dānijas galvaspilsēta Kopenhāgena atrodas Zēlandes salā. Tā ir lielākā pilsēta Skandināvijā un nozīmīgākais tirdzniecības centrs valstī. Pilsētas viesi, pastaigājoties pa vecajām, šaurajām ieliņām un gājēju ielām, redzēs gan senas baznīcas, gan krāsainus un skaļus tirgus laukumus, gan pilsētas kanālu tīklu. Kopenhāgena ir arī riteņbraucēju pilsēta, un nereti veloceliņi ved ārpus pilsētas, kur daudziem pilsētniekiem ir vasaras mājiņas.

Arhitektūra
Tāpat kā pārējās reģiona valstis, Dānija ir slavena ar savu arhitektūru. Dāņu arhitekti lieto vietējos būvmateriālus - cementu, ķieģeļus un koku, veidojot skaistas celtnes, kas harmoniski iekļaujas apkārtnē. Lai līdz minimumam samazinātu enerģijas zudumus, tiek izmantoti saules baterijas paneļi un efektīva siltumizolācija. Dānijā dizainam, īpaši mēbelēm, stikla izstrādājumiem, virtuves piederumiem un porcelānam, piešķir ļoti lielu nozīmi.

Legozeme
"Lego" - krāsainos, bērniem domātos savienojamos klucīšus pirmoreiz izgatavoja kāds Jitlandes galdnieks 1930. gadā. Vārds "lego" ir veidots no diviem dāņu vārdiem "leg" un "godt", kas nozīmē -"spēlējies labi". Tagad Jitlandē izveidots legospēles parks, kurā visas ēkas un dažādi priekšmeti ir veidoti no lego klucīšiem.

Ģimenes dzīve
Visā Rietumu pasaulē (Eiropā un Ziemeļamerikā) arvien vairāk cilvēku sāk izturēties pret ģimenes dzīvi brīvi, bez aizspriedumiem, īpaši izteikti tas notiek Dānijā, arī citur Skandināvijā. Liela daļa bērnu Dānijā aug ģimenēs, kurās vecāki nav precējušies. Viņiem ir tādas pašas tiesības kā bērniem, kas dzimuši oficiālā laulībā vai dzīvo kopā ar vienu no vecākiem. Vīriešiem ir ievērojama nozīme mājas dzīvē un bērnu aprūpēšanā, jo strādājošo sieviešu skaits ir strauji pieaudzis.



Copyright 2007 International Exchange Center SIA
Address: 4 Torna str., 3b-303, Riga, Latvia , LV-1050, tel. +371 67228228, fax +371 67830257
email: