Izvēlies valsti
Austrālija
Brazīlija
Lielbritānija
Vācija
Jaunzēlande
ASV
Francija
Dienvidāfrikas Republika
Nīderlande

SākumsFirst pageIzvēlies valstiVācija

Vācijā mēs piedāvājam:

AU PAIR IN GERMANY

Vācija – valsts Eiropas centrā – ir viena no bagātākajām zemēm pasaulē. Pašreiz tā ir viena no jaunākajām valstīm Eiropā. Pēc Otrā pasaules kara ta tika sadalīta divās atsevišķās valstīs – Rietumvācijā, kur bija rietumu tipa demokrātiska pārvalde, un Austrumvācijā, kura bija komunistiska valsts. 1990.gadā abas Vācijas daļas tika atkal apvienotas. Vācija tagad cenšas atjaunot austrumdaļas ekonomiku un neitralizēt vides piesārņojumu, kas radies 50 gadu laikā.

 

Nacionālās īpašības

 

Galvaspilsēta: Berlīne

Platība: 356 910 kv.km

Iedzīvotāji: 80 300 000

Oficiālā valoda: vācu

Galvenā reliģija: kristieši 82%; pārējie 18%

Politiskā sistēma: daudzpartiju demokrātija

Naudas vienība: Eiro

Mūža ilgums: 76 gadi

 

Federālās zemes

 

Vācija kā vienota valsts pastāv tikai kopš 1870.gada. Pirms tam tā bija sadalīta daudzās neatkarīgās valstiņās. Mūsdienās Vāciju joprojām veido 16 zemes (Land) ar federālu valdības struktūru, līdzīgu kā ASV. Katrai zemei ir sava valdība, kas kontrolē vietējos jautajumus, piemēram, izglītību. Daudziemvāciešiem joprojām ir spēcīgi izteikta sava reģiona piederības izjūta – piemēram, viņi sevi uzskata pirmām kārtām par bavāriešiem un tikai tad par vāciešiem.

Ēdieni un dzērieni

Ikgadējais Minhenes Oktoberfest ir lielākais no daudzajiem alus festivāliem, kas regulāri notiek visā Vācijā. Tas ilgst divas nedēļas un piesaista miljoniem alus cienītāju. Vācijā alus ir nacionālais dzēriens, bet daudz dzer arī vīnu. Vācieši daudz patērē maizi, dažādus konditorejas izstrādājumus, sālsstandziņas, aukstās gaļas un sierus. Alusdesiņas ir vēl viena vācu ēdienkartes īpatnība. Katrā reģionā ir savs desiņu pagatavošanas veids.

Reljefs

Vācijas reljefs ir ļoti dažāds – no līdzenajiem, auglīgajiem līdzenumiem ziemeļos līdz sniega klātām smailēm Bavārijas Alpos. Viens no slavenākajiem un gleznākajiem apvidiem ir Švarcvalde valsts dienvidrietumos. Tās nosaukums ir cēlies no šejienes tumšajiem mežiem.

Sports

Vācijā ir dzimuši daudzi pasaulē slaveni sportisti, piemēram, Boriss Bekers, Štefija Grāfa un Mihaels Štihs tenisā, Mihaels Šūmahers  autosportā un Katja Zeicingere kalnu slēpošanā. Vācijā vispopulārākais sporta veids ir futbols. Valsts komanda futbolā ir sevišķi spēcīga un ieguvusi vairākus Pasaules kausus.

Ekonomika

Pēc Otrā pasaules kara Vācijas rūpniecība tika pilnībā pārveidota un modernizēta. Mūsdienās Vācija ir viena no vadošajām industriālajām valstīm pasaulē. Par to lielā mērā jāpateicas attīstītajai rūpniecībai. Vācija ir viena no pasaules lielākajām smago automašīnu, kuģu, elektropreču un vieglo automašīnu ražotājām. Tur darbojas tādas slavenas autoražotājfirmas kā Volkswagen, Mercedes un BMW, kuru produkciju eksportē pa visu pasauli.  

 Copyright 2007 International Exchange Center SIA
Address: 4 Torna str., 3b-303, Riga, Latvia , LV-1050, tel. +371 67228228, fax +371 67830257
email: