Izvēlies valsti
Austrālija
Brazīlija
Lielbritānija
Vācija
Jaunzēlande
ASV
Francija
Dienvidāfrikas Republika
Nīderlande

SākumsFirst pageIzvēlies valstiLielbritānija
LIELBRITĀNIJA

Mūsu piedāvātās programmas Lielbritānijā:

WORK EXPERIENCE IN THE UK

STUDY AND WORK


Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajai Karalistei, neskatoties uz tās nelielo teritoriju, bijusi milzīga ietekme pasaulē. Kādreiz tā kontrolēja plašu impēriju, tāpēc tagad angļu valodu saprot visā pasaulē. Industriālā revolūcija, kas sākās 18. gadsimta beigās un aizsāka rūpniecisko lielražošanu, radās tieši Lielbritānijā. Mūsdienās daudzas Lielbritānijai raksturīgās ražošanas nozares piedzīvo lejup­slīdi. Šajā urbanizētajā valstī tagad dominē apkalpojošais sektors, piemēram, banku pakalpojumi un apdrošināšana. Milzīgie naftas krājumi Ziemeļjūrā nodrošina lielu daļu valsts enerģijas patēriņa.

Galvaspilsēta Londona
Platība 244880 kv.km
Iedzīvotāji 55701000
Oficiālā valoda angļu
Politiskā sistēma parlamentāra monarhija
Naudas vienība sterliņu mārciņa
Mūža ilgums 76 gadi

Londona
Londonu dibinājuši romieši mūsu ēras 43. gadā. Tagad tā ir viena no lielākajām pilsētām Eiropā, kurā dzīvo 7 miljoni cilvēku. Londona ir valsts galvaspilsēta un viens no pasaules nozīmīgākajiem kultūras, finanšu un tūrisma centriem. Katru gadu pilsētu apmeklē miljoniem cilvēku, lai apskatītu teātrus, muzejus un vēsturiskas celtnes. Tūrisms tagad ir nozīmīga valsts ekonomikas nozare. Skotijas rietumu krasts, senās pilsētas Bāta, Jorka, Stretforda pie Eivonas un citas vietas pievilina daudzus tūkstošus iebraucēju.

Mājas
Daudzi Lielbritānijas iedzīvotāji dzīvo lielo pilsētu priekšpilsētās vai to nomalēs. Priekšpilsētās ir tīrāka vide, lielāks plašums un ērta satiksme, kas ļauj ātri nokļūt uz darbu centrā. Britu dzīve ir cieši saistīta ar mājām, un daudzu cilvēku sapnis ir sava māja. Savrupmājas ir populārākas par dzīvokļiem. Dārza kopšana vai mājas labiekārtošana ir iecienīta nodarbošanās brīvajā laikā.

Daudznacionālā sabiedrība.
Kopš 20. gadsimta 50. gadiem Lielbritānija arvien vairāk kļūst par daudznacionālu sabiedrību. Daudzi cilvēki no tās bijušajām kolonijām Āfrikā, Kārību jūras salās un Indostānas pussalā ir apmetušies Lielbritānijā, veidojot savas diasporas un bagātinot britu dzīvi ar savu kultūru un tradīcijām.

Edinburga.
Brīnišķīgā Edinburga atrodas Skotijas vēsajā austrumu piekrastē. No Edinburgas pils, kas uzbūvēta pakalnā, paveras skats uz līkumainajām viduslaiku ieliņām un greznajām savrupmājām. Katru gadu vasarā pilsētā tiek rīkoti slavenie starptautiskie mākslas festivāli.

Velsas raktuves.
Vel nesen Velsa bi]a galvenais ogļu piegādātāļs Lielbritānija, un daudzu pilsētu un ciemu ienākumi biļa atkaiīgi no raktuvēm. Bet, tā kā ogļu ieguve ir kļuvusi neizdevīga un ogles galvenokārt ieved, lielākā daļa ogļraktuvju Lielbritānijā ir slēgtas. Tas sevišķi sāpīgi ir ietekmējis Velsu, kur daudzās vietās ir augsts bezdarba līmenis. Tomēr dažām pilsētām ir izdevies sekmēt jaunu nozaru attīstību, bet interesantās kalnu ainavas veicina tūristu skaita palielināšanos.

Ekonomika.
Agrāk lielākā daļa strādājošo bija nodarbināti smagajā rūpniecībā, bet mūsdienās šī attiecība ir mainījusies. Tagad galvenās eksportpreces ir nelieli inženiertehniski izstrādājumi, iekārtas, automašīnas un ieroči. Daudzi cilvēki ir nodarbināti finanšu un apkalpojošajā sfērā. Šīs pārmaiņas ir stiprinājušas ekonomiku, kurā draudēja iestāties stagnācija, daļēji tāpēc, ka Lielbritānija ir spiesta ievest lielu daļu pārtikas produktu un izejvielu. Lielbritānijā atrodas arī daudzas ietekmīgas starpnacionālas kompānijas, kurām ir filiāles visā pasaulē.

Finases.
Katru dienu Londonā notiek lielāka naudas apgrozība nekā jebkur citur pasaulē. Londonas Sitijā, sauktā ari par "kvadrāt­jūdzi", ir vairāk nekā 500 banku, jo Londonai ir vadošā loma pasaules finanšu tirgū. Šis stāvoklis daļēji izveidojies jau Britu impērijas laikā, kad tai bija milzu ietekme pasaulē, bet mūsdienās lielāka nozīme ir pilsētas ērtajam novietojumam starp diviem citiem pasaules finanšu centriem - Tokiju un Ņujorku - un daudzu gadu laikā gūtajai pieredzei banku un finanšu pakalpojumu jomā.

Sports.
Briti ir aktīvi sportotāji. Ziemā viņi parasti spēlē futbolu un regbiju, savukārt vasaras mēnešos populārs ir krikets un golfs. Tagad visā pasaulē izplatītās spēles regbijs, krikets un golfs radās Lielbritānijā. Mūsdienu futbola noteikumi izstrādāti pēc Anglijas zēnu skolās spēlēto spēļu noteikumiem. ]]>


Copyright 2007 International Exchange Center SIA
Address: 4 Torna str., 3b-303, Riga, Latvia , LV-1050, tel. +371 67228228, fax +371 67830257
email: