Izvēlies valsti
Austrālija
Brazīlija
Lielbritānija
Vācija
Jaunzēlande
ASV
Francija
Dienvidāfrikas Republika
Nīderlande

SākumsFirst pageIzvēlies valsti

AUSTRĀLIJA

Mūsu piedāvātās programmas Austrālijā:
WORK AND STUDY

Vēl pirms 200 gadiem šo zemi, ko tagad visi pazīst kā Austrāliju, apdzīvoja tikai aborigēni. Bet 1770. gadā angļu ceļotājs Džeimss Kuks ieradās Botani līcī un pasludināja to par Lielbritānijas īpašumu.18. gadsimtā britu cietumi bija pārpildīti un noziedzniekus bieži sūtīja uz aizjūras zemēm. 1788. gadā pirmie kuģi ar 757 katordzniekiem ieradās no Lielbri­tānijas un izveidoja apmetni vietā, kur tagad atrodas Sidneja. Līdz 1860. gadam Austrālijā tika ievesti vairāk nekā 160 000 katordznieku. 1901. gadā, Austrālija kļuva par neatkarīgu valsti - Austrālijas Savienību. Gadiem ilgi ieceļotāji no Britu salām un Eiropas, vēlāk arī no Āzijas, ir veidojuši šīs milzīgās zemes kultūru. Vilna, kvieši, kā ari derīgie izrakteņi -akmeņogles, dzelzs un vara rūda - ir padarījuši Austrāliju par labklājības zemi un lielākajai iedzīvotāju daļai ir nodrošinājuši augstu dzīves līmeni.

Nacionālās īpašības
Galvaspilsēta Kanbera
Platiba 7 682 300 kv.km
Iedzīvotāji 17.900.000
Oficiālā valoda angļu
Galvenā reliģija kristieši 76%
Politiskā sistēma daudzpartiju demokrātija
Naudas vienība Austrālijas dolārs
Mūža ilgums 77 gadi

Ģeogrāfija un klimats
Lielākā daļa Austrālijas iekšzemes rajonu ir sausi un karsti, tāpēc tur ir maz pilsētu un apmetņu. Alispringsa, kas atrodas valsts vidienē, sākumā bija stacija, kura apkalpoja telegrāfa līniju starp Darvinu un Adelaidu. Lielie attālumi, kas šķir apdzīvotās vietas, kavē daudzus bērnus apmeklēt skolu, un mācības notiek pēc tālmācības metodes.Apmēram 85 % austrāliešu dzīvo piekrastes pilsētās vai to tuvumā. Tur atrodas lielākā dala skolu, slimnīcu, biroju un rūpnīcu un dzīve ir daudz vieglāka nekā attālākajās pilsētās un vidienes fermās. Pilsētās tiek būvētas koka vai mūra mājas, bieži ar verandu, kā ari iekšējo pagalmu barbekjū novietošanai. 60 % iedzīvotāju dzīvo piecās lielākajās pilsētās. Viena no tām ir Sidneja.

Kultūra
Aborigēnu ticējumi. Vārds aborigēns nozīmē no sākuma, un aborigēni tic, ka ir apdzīvojuši Austrāliju no laika gala. Viņi pamatīgi pārzina šo zemi. Sievietes te vāca augļus un riekstus, apstrādāja zemi, vīrieši medīja dzīvniekus -ķengurus un oposumus. Aborigēnu kultūras pamatā ir tā pasaule, kas, pēc viņu ticējumiem, pastāvēja ilgi pirms tam, kad tika radīta zeme un visas dzīvās būtnes.Copyright 2007 International Exchange Center SIA
Address: 4 Torna str., 3b-303, Riga, Latvia , LV-1050, tel. +371 67228228, fax +371 67830257
email: